Týden mobility zve na Sokolení, na vyjížďku i na freestylovou show

Do 19. ročníku Evropského týden mobility se zapojí opět i město Kroměříž. Letošním tématem je Bezemisní mobilita pro všechny. „Záleží na každém z nás, jak se k problematice postavíme. Jak sami prakticky využijeme poznatky, které nám právě týden mobility předkládá a s nimiž nás seznamuje. Když nahradíme cestování autem jízdou na kole nebo pěší chůzí, prospěje to nejen životnímu prostředí, ale i našemu zdraví,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Do série akcí v týdnu od 16. do 22. září se v Kroměříži zapojí několik více méně tradičních pořadatelů. Na středu 16. září připravila T. J. Sokol sportovní odpoledne na hřišti v Nerudově ulici – Sokolení. Sporty jako freestyle BMX, freestyle koloběžky a skateboarding budou k vidění 17. září na Velkém náměstí v rámci JF MEGA-Miniramp Show, jejíž součástí budou i workshopy a soutěže.

V sobotu 19. září zájemci vyjedou na cyklojízdu do Kvasic, kterou pořádá spolek Evropa doma, milovníci vlaků a vláčků se mohou vydat na běh „S vláčkem o závod“ na vlakovém nádraží v Kroměříž. Na nedělní odpoledne 20. září je připravena procházka okolím města. Pondělní program (21. 9.) Den bez aut s ČČK proběhne na dopravním hřišti a je určen žákům základních škol. Týdenní program vyvrcholí 22. září Dnem bez aut, kdy bude MHD jezdit po celý den zdarma. 

Projekt Týden mobility se zapojením široké veřejnosti, obcí a měst napříč celou Evropou podporuje využívání veřejné dopravy, budování cyklostezek a zkvalitnění pěších zón tak, aby byla posílena udržitelnost dopravy, ochrana životního prostředí a kvalita ovzduší ve městech.